вівторок, 24 квітня 2018 р.

Студія «Геній». «Квітковий лев»

 23 квітня 2018 року  в студії «Геній» продовжується навчання «креативно» мислити. Тема заняття дуже м’яка  - «Квітковий лев», в стилі Марії Примаченко.



Англійська мова для дорослих. «Технології» - Technologies, англійською… Граматика. Теперішній час»

21 квітня 2018 року  відбулася англійська мова для дорослих в Центральній районній бібліотеці, яку проводить Кременєва Тетяна Володимирівна. Тема - «Технології» - Technologies, англійською… Граматика. Теперішній час.» Наповнювали свій словниковий запас, практикувались в мовленні. 



понеділок, 23 квітня 2018 р.

Районна дитяча бібліотека. Аварія на Чорнобильській АЕС

23 квітня 2018 року Районна дитяча бібліотека з дев'ятикласниками ЗСШ №2 провели розмову про найбільшу техногенну катастрофу в історії людства, з часу якої минуло вже 32 роки. Ліричним відступом була розповідь про кохання ліквідатора аварій на Чорнобильській АЕС Володимира Правика. Сподіваємось, що у душах підлітків залишиться спогад про трагічні долі чорнобильців та проблеми відчуження 30-кілометрової зони.


Районна дитяча бібліотека. Екологічна декада "Щоб тільки неба очі голубі цю землю бачили в цвітінні"

16 квітня 2018 року в Районній дитячій бібліотеці проходить екологічна декада "Щоб тільки неба очі голубі цю землю бачили в цвітінні" в рамках якої ми сьогодні завітали до семикласників СЗОШ №2 (кл.кер. Лебіль В.О.) щоб провести для них екологічну мандрівку заповідними стежками Підгородного. Ми розповіли підліткам, що на території Підгородного є 2 заказники: державного та місцевого значення. Було переглянуто створений працівниками РДБ відеоролик "Екологічна мандрівка Підгородним".


пʼятниця, 20 квітня 2018 р.

Методичний четвер. «Досвід адвокаційної діяльності бібліотек України»

19 квітня 2018 року в читальному залі Центральної районної бібліотеки для працівників пройшов методичний четвер, на якому  директор КЗДЦРБ Гаврилова Г.І. надала інформацію з циклу «Адвокація: представлення  інтересів бібліотек» по темі  «Досвід адвокаційної діяльності бібліотек України». Завідуюча інформаційно-бібліографічного сектору Баранова Л.В. для присутніх провела експрес-інформацію «2018 – рік німецької мови в Україні» та підготувала відеоролик «Сучасний Берлін». Завідуюча методичного сектору Володичева О.І. ознайомила всіх з програмою районного семінару «Дитяча бібліотека – центр додаткової освіти».




середа, 18 квітня 2018 р.

Школа комп'ютерної грамотності. «Електронна звітність ЕСМаР – рівень-1»

17 квітня по 18 квітня 2018 року в приміщенні Центральної районної бібліотеки  відбулась школа комп’ютерної грамотності  по темі « Електронна звітність ЕСМаР – рівень-1». Провідний методист  Володичева О.І.  розповідала про можливості системи ЕСМаР (електронна система моніторингу мережі публічних бібліотек України): як увійти в систему, заповнити і подати звіт,  переглянути, надрукувати  звіт. Кожен працівник маючи свій власний доступ до системи і при допомозі методиста заходили в систему ЕСМаР.



вівторок, 17 квітня 2018 р.

Студія «Геній». «Пробудження природи. Весняний Равлик».

16 квітня  2018  року  в студії «Геній» сьогодні малюють «Пробудження природи. Весняний Равлик». Дуже, такий веселий Равлик… Завдання присутнім: «…Скопіювати те що бачите. Домалювати свої візерунки…»



Англійська мова для дітей. «Одяг. Частини мови»

14 квітня 2018 року  - суботня англійська мова для дітей в Центральній районній бібліотеці, яку проводить як завжди, Тетяна Володимирівна Кременєва. Тема - закріплює весь матеріал, що вивчався на протязі тривалого часу : «Одяг. Частини мови». Займалися читанням, розмовляли, перекладали - словом, «закріплювали» все те, що вивчили раніше. Виходило досить добре. Успіхів надалі.



Літературний вечір «...життя – це той рейс, який не повторюється, і його треба провести достойно...»

«...життя – це той рейс, який не повторюється, і його треба провести достойно...», під такою назвою відбувся літературний вечір для відвідувачів центру соціальної підтримки - денного відділення КЗ «Милосердя» Слобожанської селищної ради, в рамках оголошення на Дніпропетровщині 2018 року - роком Олеся Гончара, до святкування 100-річчя, за рішенням Дніпропетровської обласної ради. 




вівторок, 10 квітня 2018 р.

Тиждень дитячого читання в Олександрівській сільській бібліотеці

Кожен рік на початку травня в Олександрівській сільській бібліотеці проходить тиждень дитячого читання,який присвячений дитячій літературі та всебічному розвитку маленьких читачів.
В 2018 році тиждень дитячого читання розпочався 3 квітня з читання у голос під назвою «Подорожуємо разом по казковому світі». Бібіліотекар завітала до 4-Б,з яким вже не одноразово проводила різні заходи. Діти залюбки розповіли про свої улюблені книги та зачитали деякі уривки.  Бібіліотекар також підготувала свою улюблену книжку Харпер Лі «Убити пересмішника», та зачитала цікавий уривок. Маленькі читачі уважно слухали та зацікавились ще однією новою для себе книгою. На другий день тижня дитячого читання дти прийняли участь у цікавому квесті «Поттеріана». Багато з них уже бачили цей фільм , а деякі навіть читали книги. Тому її всім було просто відповідати на запитання пов’язані з пригодами Гаррі Поттера та його друзями. 
5 - го квітня 2018 року проходив бібліотекар запросила маленьких читачів на цікавий фото-конкурс «Селфі з улюбленою книгою».Дехто прийшов уже зі своєю книгою, хтось знайшов для себе нову улюблену книгу в бібліотеці. Діти залюбки фотографувались та розповідали про книги які їм подобається читати. В останній день тижня дитячого читання бібліотекар провела дружню розмову «Твій вільний час і книга» та підвела підсумки проведених заходів. Діти активно приймали участь у всіх обговореннях проблем пов’язаних з читанням. Деякі з них уже читають багато цікавих нових книг, хтось тількі починає цей цікавий шлях і головною ціллю бібліотеки є підтримати їх на цьому щляху та привити любовт до книги.




Тиждень дитячого читання у філіалі №21 с. Партизанське

У бібліотеці-філіалі №21 с. Партизанське продовжується тиждень дитячої книги. Юні читачі спілкуються, дискутують, знайомляться з новою дитячою літературою, обирають книги для розумного проведення вільного часу. До Великодня в бібліотеці оформлено святкову інсталяцію «Йде Великдень по землі».



Пізнавальна година «Пасха в Німеччині»

6 квітня 2018 року в рамках заходів «2018 – рік німецької мови в Україні» в ЦРБ для учнів 2-Б класу пройшла пізнавальна година «Пасха в Німеччині». Зацікавила дітей розповідь зав.сектору чит. залу  Голик А.О. як святкують Великдень в різних країнах світу та у Німеччині, огляд книг з виставки «Барви Великодня»,прослухали Пасхальну пісню на німецькій мові. Діти дізналися чим відрізняються традиції святкування Пасхи в різних народів. Таким чином, виховується пізнавальне, шанобливе ставлення до традицій, звичаїв інших народів.




«Писанка – символ нашого життя»

5 квітня 2018 року для учнів 2-Д класу проведено урок з народознавства «Писанка – символ нашого життя». Зав.сектору чит. залу  Голик А.О. розповіла історію символіки різноманітних видів української писанки, яка застосовується  в різних регіонах нашої України. Діти дізналися значення кожного кольору, яким фарбували крашанки і переглянули книги з виставки «Пасхальна веселка». Розповідь про традиції святкування найдавнішого, найурочистішого свята - Великодня допоможе учням пізнавати  народні традиції та не забувати своєї національної культури. 



«Незабаром - Пасха». Студія «Геній»

 «Незабаром - Пасха»». Діти дуже захоплені: пам’ятають, яке це смачне свято та починають розуміти і його духовну складову, в процесі роботи прослуховують невеликі меседжи з історії про традиції.



«Милосердя». «По морю Сміху, під прапором Посмішки»

4 квітня  2018 року  для відвідувачів центру соціальної підтримки - денного відділення КЗ «Милосердя» Слобожанської селищної ради, з нагоди відзначення Всесвітнього дня гумору співробітник ЦРБ Баранова Л.В, підготувала огляд літератури сатиричної та гумористичної тематики, та про історію свята. Тема заходу - «По морю Сміху, під прапором Посмішки». Колектив постійних відвідувачів активно «співпрацював», були прочитані власні гумористичні «замальовки», вірші.


Екскурсія «Крокуємо до бібліотеки»

4 квітня 2018 року  з метою залучення до читання книг бібліотеки в ЦРБ для учнів 1-Д та 1-Є класу пройшла екскурсія «Крокуємо до бібліотеки».Зав.сектору чит. залу  Голик А.О. розповіла про бібліотеку, значення книг  та освіти для кожної людини. Також  діти закріпили  правила поводження з книгами, правилами користування бібліотекою, дізналися про такі поняття: бібліотекар, читач, абонемент, читальний зал. Огляд виставки «Книжковий бум» та цікавих, яскравих книг, які відрізнялися  не тільки цікавою інформацією, але і розміром(найменша,найбільша),тематикою(наймузичніша, найчарівніша, найпіратська, найморська) заохочує учнів до бібліотеки. Наприкінці заходу дітей розважав -«Водяний» в ролі Прасол Н.П, а потім всі отримали «Пам’ятку юного читача».



«Острів ТРАЖ у морі ХІМС» (до Дня Сміху)

3 квітня 2018 року в рамках тижня дитячого читання в ЦРБ учні 2-А класу прийняли участь у жартівливих порадах «Острів ТРАЖ у морі ХІМС»(до Дня  Сміху). Персонаж «Бібліотечна міль»(зав. сектору абонементу Прасол Н.П.) разом з ведучою(Зав.сектору чит. залу  Голик А.О.) створювали веселий, емоційний настрій. Свою кмітливість, ерудицію та бажання розважитися показали учні, коли брали участь в жартівливих сценках, відгадували загадки, жартували з однолітками.   



Тиждень дитячого читання. Сміх тайм «Просто посміхнись»

2 квітня 2018 року в рамках тижня дитячого читання для учнів 2-В класу в ЦРБ організовано розважальний Сміх-тайм «Просто посміхнись».  Зав.сектору чит. залу  Голик А.О. розповіла як відзначають свято в Україні та різних країнах світу. Ігри, танці вікторини, анекдоти, дружні жарти разом з казковими персонажами(в ролі зав. сектору абонементу Прасол Н.П.) допоможуть  стати більше радісними, добрішими, навчать коректно  жартувати і розуміти жарти та піднімуть настрій на весь день.

 


понеділок, 2 квітня 2018 р.

Районний практикум «Від ББК до УДК: вчимося та запроваджуємо»

30 березня 2018 року в приміщенні Центральної районної бібліотеки для бібліотечних працівників публічних бібліотек Дніпровського району пройшов  районний практикум «Від ББК до УДК: вчимося та запроваджуємо». Практикум відкрила Гаврилова Г.І., директор КЗДЦРБ з інформації про початок переведення  фондів на УДК. Сотула Т.В., завідуюча  відділом організації та використання бібліотечних фондів  надала  методичні поради про впровадження УДК в публічних бібліотеках Дніпровського району та  представила для перегляду презентацію  «Універсальна Десяткова Класифікація». Баранова Л.В., завідуюча  інформаційно-бібліографічного  сектору  для присутніх провела  консультацію «Нові  форми бібліографічного обслуговування». Завідуюча методичного сектору Володичева О.І. надала  методичні поради «Бібліотечні акції: корисно, цікаво, актуально», були розглянуті актуальні питання  щодо  проведення анкетування «Письменник гідності і правди»,  участі  в конкурсі плакатів «#STOP_Корупція» (в рамках інформаційно-просвітницької антикорупційної кампанії «Жити чесно»). На  районний практикум була запрошена Побігай Людмила Яківна – головний лікар КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги», яка   ознайомила присутніх  з  впровадженням медичної реформи.