четвер, 21 березня 2019 р.

Творча лабораторія в Центральній районній бібліотеці «Сучасна бібліотека для дітей – центр інформації, духовного розвитку та організації дозвілля»


14 березня 2019 року в Дніпровській Центральній районній бібліотеці  для бібліотечних працівників Дніпровського району пройшла творча лабораторія: «Сучасна бібліотека для дітей – центр інформації, духовного розвитку та організації дозвілля». На захід була запрошена завідуюча відділом довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування обласної бібліотеки для дітей – Тараненко Любов Вікторівна, вона виступила з темою «Просування читання: діапазон бібліографічних ідей».
Фахівці КЗ ДЦРБ - Рухлінська Т.Г., Бантюкова О.А., Равшанова Ю.В., Володичева О.А. та завідуючі філіалами – Батюта Г.О., Юдіна В.О., Антонюк Н.А. представили програму творчої лабораторії і надали консультації для бібліотекарів району.





Мистецька студія «Геній»

14 березня 2019 року в читальному залі Дніпровської Центральної районної бібліотеки  працює студія «Геній». Сьогодні творимо на вибір: кому що до вподоби – папуга чи дикий звір…
Ну, а які вже навички в майстерності у нас - дивіться самі ... Майже з одного "помаху" олівця - образ вимальовується…



Літературна година «І знов горить Шевченкова зоря»


05.03.2019 р. в читальній залі Центральної районної бібліотеки  для учнів 4-В класу НВК №2 до 205-річниці від дня народження Тараса Шевченко, була проведена літературна година «І знов горить Шевченкова зоря».
Голик А.О. розповила про багатогранність творчої особистості Т. Г. Шевченка, а також його високу обдарованість. Перегляд відеороликів «Послання в майбутнє», «Обличчя української історії», огляд книжково-ілюстративної виставки «Шевченко – світоч духовності» - були яскравим наочним матеріалом, який допомогає зрозуміти дітям про життєвий шлях поета і художника, його любов до рідної землі та актуальність творчості Кобзаря і сьогодні. 
Свою обізнаність діти змогли показати приймаючи активну участь у конкурсах - «Склади прислів’я», «Знавці поезії», «Дібрати слова на першу букву Шевченка». На заході лунали вірші та пісні Т. Шевченко.





Районна дитяча бібліотека. Всесвітній день читання вголос


7 березня 2019 року бібліотекарі Районної дитячої бібліотеки завітали в дитячий садок "Енергетик" з нагоди святкування Всесвітнього дня читання вголос. Діти із задоволенням слухали віршики з книги Прокоф'євої Ю. "Чия мама найгарніша". Потім ми трошки погралися в інтелектуальну гру, малюки з'єднували мам та їх малюків.




вівторок, 19 березня 2019 р.

Мистецька студія «Ваза з квітами»

28 лютого 2019 року наша Мистецька студія була практично в «аншлагу», як кажуть… Малювали «Вазу з квітами»… настрій - весняний, ну і звичайно, розмови теж на цю тему. Але ж «Твір» такі успіли закінчити … Роботою майже задоволені…



Методичний четвер . Огляд нових надходжень літератури




28 лютого 2019 року в читальному залі Центральної районної бібліотеки відбувся методичний четвер: Сотула Т.В., завідуюча відділу організації та використання фондів КЗ ДЦРБ провела огляд нових надходжень - літератури, присвяченій Придніпров’ю, яка надійшла з обмінного фонду Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки. Баранова Л.В., завідуюча інформаційно-бібліографічного сектору КЗ ДЦРБ провела бібліографічний огляд історичної тематики, і рекомендаційний бібліографічний покажчик: «Історія українського козацтва», призначений для широкого кола читачів та спеціалістів. Володичева О.І., завідуюча методичного сектору КЗ ДЦРБ ознайомила присутніх з інформацією історії і культурі Китаю і продемонструвала презентацію: «2019 рік - рік Китаю в Україні».



пʼятниця, 1 березня 2019 р.

Міжнародний день мови в бібліотеці села Горького


21 лютого - Міжнародний день рідної мови, проголошений Генеральною асамблеєю ЮНЕСКО у листопаді 1999 року. Соціальні функції мови надзвичайно широкі. У мові закодовує нація всю свою історію, багатовіковий досвід, здобутки культури, духовну самобутність. Згадаймо слова В. Сосюри : "Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема". Варто відзначити, що із 6000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення. В бібліотеці було підготовано виставку літератури по темі.



Мистецька студія "Геній"


Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості. Василь Олександрович Сухомлинський. Здатністю нестандартно і ефективно мислити, вирішувати складні життєві проблеми може бути наділена творча особистість. Людина, здатна активізувати свій творчий потенціал, повинна володіти уявою. Уява - велика сила. З їі допомогою ми живемо в сьогоденні, можемо повернутися в минуле або навіть зазирнути в майбутнє. Чи можемо представляти на слух картини, які виникають від сприйняття звуків або слів ...

Малюнок, по - суті, не відрізняється від словесної розповіді. Це розповідь, яку варто вміти прочитати. Діти малюють не те, що вони безпосередньо бачать, а те - що вони сприймають. Це їх самовираження. І це єдина область, де дітям не потрібно наслідувати дорослим ...