субота, 29 лютого 2020 р.

Народне свято Масляної


В бібліотеках району
Бібліотека-філіал №11, с. Обухівка

Наприкінці лютого маленькі користувачі нашої Обухівської бібліотеки святкували народне свято Масляної. В ЗОШ №1 (директор - Джур В.Б.) були проведені:

27 лютого була проведена народознавча година «Масляний млинчик – червоне сонечко» у 3-А класі (класний керівник - Тороп С.В.). Діти передивились фільм «Народні традиції на Україні», брали участь у народних іграх, дізнавалися історію свята та відгадували загадки .

28 лютого у 2-А класі (класний керівник - Міщенко Г.В.). був проведений народознавчий урок «Особливості святкування Масляної».  Діти ознайомилися з правилами та традиціями свята, відгадували народні загадки, співали пісні-караоке, брали участь в рухливих конкурсах «Знайди своїх» та «Нанизування бубликів».







День Зубної Феї


В бібліотеках району
Районна дитяча бібліотека, м. Підгородне

Вся світова спільнота 28 лютого відзначає День Зубної Феї. Працівники Районної дитячої бібліотеки разом з дітьми дитячого садочку «Енергетик»відзначили цю подію мультакадемією для малюків «День здорових зубиків». Ми прочитали казку про Зубну Фею, навчилися правильно чистити зубки, склали корисний для зубиків раціон та переглянули корисні мультфільми. Захід пройшов у затишній атмосфері.







пʼятниця, 28 лютого 2020 р.

Всесвітній рік Біблії


28 лютого  завідуюча сектору читального залу Алла Голик провела огляд літератури до Всесвітнього року Біблії та ознайомила з роботою в дитячому клубі «Питайлики», який діє при центральній районній бібліотеці.




Методичний четвер


27 лютого в читальному залі центральної районної бібліотеки для працівників комунального закладу «Дніпровська центральна районна бібліотека» пройшов методичний четвер, на якому провідний методист Олена Володичева ознайомила присутніх з покроковою інструкцією електронної анкети (паспорта) мережі надання публічних сервісів та послуг «бібліотека». Також обговорювали заходи щодо національно-патріотичного виховання для дітей та молоді.




Знайомимо Вас з новинками літератури


До бібліотек КЗ «Дніпровська центральна районна бібліотека» надійшли книги з обмінного фонду Дніпровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія автора Володимира Лиса .
Серед книжок, що надійшли, є книги «В’язні зеленої дачі», «Графиня», «Країна гіркої ніжності», « Століття Якова», «Соло для Соломії».
Отож, знайомтесь:




В романі «В’язні зеленої дачі» Володимир Лис описує події життя молодого економіста Юрка, якому не хотілося  їхати в незнайомий Вербівськ. Та хіба можна відмовити самому Іванові Банчуку, першому секретареві тамтешнього райкому партії? Ще й це дивне попередження від незнайомки… Чому вона сказала, що там він потрапить до жорстокої банди? Пророцтво справдиться через роки, в незалежній Україні, коли вже солідний бізнесмен Юрій отримає анонімного листа із вимогою відновити сумнозвісну зелену дачу. Чоловік іще не здогадується, що невдовзі він, той-таки Банчук і лікарка Таїса, яка попереджала про небезпеку, перетворяться на в’язнів цього будинку. Бо у долі свої розрахунки і рахунки, за якими треба платити…

Події роману Володимира Лиса «Графиня»  розгортаються у різних часових просторах, між таємницею дару митця і гординею й помстою. Тут психологічні стосунки між героями гостріші за будь-який детектив. З якою метою, як і кількасот років тому, в маленькому містечку на Волині хтось убиває собак, наводячи жах на мешканців? Навіщо талановита художниця Люба Смажук раптово прагне зустрітися зі шкільним учителем малювання в місті свого дитинства? Чому всі химерні події обертаються навколо неї та графині Венцеслави, яка погордливо позирає з єдиного вцілілого свого портрета? Лише картини берегтимуть таємницю – до останньої сторінки…

В книзі Володимира Лиса «Країна гіркої ніжності» розгорнуто три покоління однієї родини, три жіночі долі, три щемливі історії, з яких складається вже історія власної країни в жорсткому й несентиментальному XX столітті. Даздраперма, дочка радянського чиновника,у 30-ті роки пройшла крізь пекло дитбудинку для дітей ворогів народу, а згодом опинилася у вирі повстанської боротьби на Волині… Її донька Віталія, витончена естетка та прихильниця поезії, понесе свій хрест – кохання до кримінального авторитета та боротьбу із власною пристрастю. І навіть молодша, онука Олеся, не уникне випробувань, коли разом із Майданом до її життя ввірвуться кохання та зрада… Кожна з цих жінок проживає власне життя сповна – із його болем і радістю, гіркою ніжністю та любов’ю, від якої, мов напнута струна, тремтить душа…


Книжка « Століття Якова» Володимира Лиса є найкращим романом десятиріччя – короноване слово, яке вразило літературну Україну!
У житті старого Якова Меха на короткий час, мов той метелик, з’являється дівча - приблуда. Вона питає, чи любив він колись, – і виринають десь із глибини пам’яті його кохання, і біль втрати, і круговерть війн та режимів, і радощі та горе в родині, і гріхи й каяття…



Роман «Соло для Соломії» Володимира Лиса -  історія української жінки, яка йде за покликом серця, помиляється сама й легко пробачає помилки іншим, сходить на самий верх величі людського духу та падає у безодню засудження оточуючих… Карколомні події XX століття – війна, примусова колективізація – події, що назавжди змінили не тільки людей, а й Україну. Та у межах історії країни це лише пункт статистичних даних, за яким немає нічого, окрім чисел. А як щодо історії однієї людини, жінки, котра прагла звичайного земного щастя?

четвер, 27 лютого 2020 р.

Школа комп’ютерної грамотності


27 лютого в читальному залі для працівників структурних підрозділів КЗ ДЦРБ згідно «Програми діяльності на 2020 рік» розпочала роботу школа комп’ютерної грамотності «Нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та ітернету в бібліотеці» на тему: «Робота по створенню відеопродукції». Заняття проводила бібліограф Анна Салига.
Також в рамках підвищення професійної освіти пройшла школа молодого бібліотекаря для новопризначених працівників. Були розглянуті такі питання: заповнення щоденника роботи, читацьких формулярів та проведення індивідуальної роботи з користувачами.









середа, 26 лютого 2020 р.

В гості до Полярного ведмедя


27 лютого у світі відзначають Міжнародний день полярного ведмедя. Цей День з’явився в календарях лише у 2014 році.
Білі ведмеді – це єдині на землі хижаки, які й досі живуть на своїй історичній території, в природних умовах. Арктичні снігові пустелі та суворі умови – це справжній рай для білих ведмедів. Ці тварини живуть та території Канади, Аляски, на узбережжі Північного Льодовитого океану, на півночі Норвегії, в Гренландії.
У травні 2008 року США занесли полярного ведмедя до Червоної Книги зі статусом виду, що перебуває під загрозою зникнення.
І ось сьогодні, до Міжнародного дня полярного ведмедя, діти клубу «Питайлики» дізналися багато цікавого про білих ведмедів, які потребують особливого ставлення та охорони їх природного середовища. Загроза їх популяції – танення льодів в Арктиці.
Діти створили білих ведмежат на крижинах. Декламували вірші та співали пісні про них.











вівторок, 25 лютого 2020 р.

Масляний тиждень


Сьогодні, діти клубу «Питайлики» побачили нові та цікаві дитячі книги: Воллес Д. «Людина-павук», Рут Мартін «Транспорт», «Легенди замків України». Всі бажаючі зможуть ознайомитися з ними в читальному залі нашої бібліотеки.
На цьому масляному тижні розпочинається час ігор та розваг. Найголовніша страва цього свята – млинці. Бо млинець нагадує сонце.  Діти побажали зробити соняшник (з насіння та чіпсів) – символ сонця.









понеділок, 24 лютого 2020 р.

«Мова - живе коріння роду і народу»


Заходи в бібліотеках району минулого тижня.
Бібліотека села Степове

21 лютого ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови під таким гаслом «Мова - живе коріння роду і народу» відбулася Мовленнєва регата.