субота, 23 листопада 2019 р.

Чорна сповідь Моєї Вітчизни (До дня пам’яті жертв Голодомору)

«Ні труни, ні хрестів і ні тризни! Прямо в яму, На віки-віків! Чорна сповідь Моєї Вітчизни І її затамований гнів» А. Листопад
Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932-1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Народ України пам’ятає сторінки свого життя. Варто робити все, щоб нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось. Відзначаючи чергову річницю Голодомору і вшановуючи пам’яті його жертв, бібліотекарі Центральної районної бібліотеки ставлять собі за мету – донести правду сучасникам про цю трагедію. Тому до цієї дати в бібліотеці оформлено виставку-інсталяцію «Голодомор – гірка пам’ять України» та книжкові тематичні полички «Над білим янголом скорботи – незгасний духу смолоскип» і «Голодомор мовою фактів».



Центральне місце виставки-інсталяції займає видання Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні стало однією із найбільш вагомих результатів діяльності з дослідження Голодомору та вшанування пам’яті його жертв до 75-х роковин трагедії.  Книга пам’яті складається із загальнонаціонального тому та 18 регіональних томів про регіони, що постраждали від Голодомору 1932-1933 років в Україні: Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Луганській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Херсонській, Черкаській, Чернігівській областях та в м. Києві.  Важливою частиною Зведеного тому є розділ «Територія Голодомору», у якому розкриваються особливості Голодомору в географічному вимірі. Тут наведено докази, що від Голодомору постраждали всі регіони тодішньої УРСР. Складовою частиною розділу є перелік встановлених населених пунктів, що постраждали від Голодомору. До томів Національної книги пам’яті включено імена 882510 мешканців України, що померли у голодні 1932-1933 роки. До Книги внесено понад 13 тис. населених пунктів, мешканці яких постраждали від Голодомору.


У розділі «Територія голодомору» на сторінці 229 надруковано перелік населених пунктів Дніпровського району.

Немає коментарів:

Дописати коментар