середа, 8 січня 2020 р.

Продовжуємо знайомити Вас з новинками літератури



Серед книжок, що надійшли до фондів бібліотек району, є книги Василя Шкляра – одного із найвідоміших і найбільш читаних сучасних українських письменників. Деякі літературні оглядачі називають його «батьком українського бестселера». Роботи Шкляра перекладено англійською, болгарською, вірменською, шведською, словацькою, російською мовами та ін.
Рішенням Комітету з Національної премії України ім.Т.Шевченка Василь Шкляр був визнаний лауреатом Шевченківської премії 2011 року, але письменник відмовився її отримати.
Отож, знайомтесь:



Збірка Василя Шкляра «Чорне Сонце» присвячена російсько-українській війні – очима бійця полку «Азов».
Хто і навіщо затягує криваву драму? Чому гинуть найкращі? Чому місцеві вважають своїх визволителів ворогами? Яким наш герой бачить майбутнє Вітчизни? Глибока, сповнена смутку, болю й надії оповідь хлопця, якого честь і сумління змусили взяти до рук зброю.
До видання ввійшли твори «Чорне Сонце», «Танець під чортову дудку», «Крук – птаха нетутешня», «Останній шанс Захара Скоробагатька», «Високі гори у Ялті», «Цілком таємні історії».





Збірка «Треба спитати у Бога» містить новели та оповідання Василя Шкляра, написані переважно у 1970-х роках. Цікаві колоритні характери, захопливі події та спостереження за людськими вчинками занурюють нас у самобутній світ раннього Шкляра.

До книжки також увійшли неординарні, напрочуд відверті спогади автора про видатних письменників, з якими він був у дружніх взаєминах. Розлоге інтерв’ю зі Шклярем, яке взяв у нього В’ячеслав Кириленко, – це своєрідна автобіографічна повість автора «Чорного Ворона», яка проливає світло на його життя, творчість, у тому числі й на літературний доробок, представлений у цій книжці.


Книжка Василя Шкляра «Самотній вовк» (під попередньою назвою «Елементал» удостоєний гран-прі «Коронації слова») – найдинамічніший роман, написаний на основі реальних подій. Українець, вояк Французького іноземного легіону, отримує надважливе завдання – вивезти з окупованої Чечні дочку генерала, на яку полюють російські спецслужби. Легіонер охоче вирушає в «гарячу точку» не лише завдяки фантастичній винагороді – до Чечні втекла його дівчина разом з тамтешнім командиром кримінального угруповання. Воїн – одинак розпочинає вкрай небезпечний двобій з московськими людоловами… Але чим насправді було це завдання і яка роль належала дочці генерала? Відповідь на це запитання проголомшить найпроникливішого читача. 


В романі Василя Шкляра «Ключ» – детективна історія про журналіста Андрія Крайнього – справжнього ерудита, який вільно володіє живими й мертвими мовами, але з матеріальними цінностями якось не склалося: доживши до віку Христа, не має даху над головою. Не йому, безхатченку, грабувати теплим помешканням – хай навіть заповітний ключ простягнув йому дивакуватий незнайомець, а номер квартири навіює забобонний страх. Що ж це було: манна небесна чи прикра помилка? Незабаром Крайньому знадобляться ще два ключі: до таємниці зникнення господаря квартири номер 13 і до серця фатальної жінки, до якого не так легко достукатися…




Книга Василя Шкляра «Залишенець. Чорний ворон» – історичний роман про людей, яких називали бандитами, розбійниками, головорізами й навіть у прокльонах-анафемах забороняли згадувати їхні імена. Щоб убити в памяті упокореної маси ту ідею, за яку повстанці жертвували свої молоді життя. Авжеж, вони стріляли, вішали, палили, нищили - але кого? На їхньому бойовому чорному прапорі напис: «Воля України або смерть». Вони не вийшли з лісу навіть тоді, коли навкруги запанувала чужа влада і вже не було надії на визволення. Вони – залишенці обрали собі смерть.






Роман Василя Шкляра «Тінь сови» – це історія кохання двох людей, Катерини та Степана. Кохання, яке бореться, долає труднощі, допомогає вистояти і врешті-решт перетворюється на легенду, що дає надію тим, до кого воно не прийшло.















Всіх, кого зацікавили твори Василя Шкляра, запрошуємо у лютому до Центральної районної бібліотеки та сільських бібліотек району.

Немає коментарів:

Дописати коментар