вівторок, 17 березня 2020 р.

Видатні сучасники про бібліотеку.


Бібліотека… Серце завмира,
Коли пірнаю в тишу таємничу,
Святилище пізнання і добра,
Що в майбуття через минуле кличе.

Шановні друзі, бібліотеки зараз переживають не найкращі часи.
Також у всьому світі існує проблема нечитання.
Що ж говорять та пишуть про бібліотеку, бібліотечну професію наші видатні сучасники?
Пропонуємо вашій увазі невеличку добірку.

Брати Капранови, українські видавці, письменники (1967)

«Бібліотеки – це єдиний наявний механізм для проведення культурної політики держави. Інших немає».

Карла Гейден, директор Бібліотеки Конгресу США (1952)

«Бібліотеки є наріжним каменем демократії, де інформація безкоштовна і в рівній мірі доступна кожному. Люди схильні приймати це як належне, і вони не розуміють, що поставлено на карту, коли це наражається на ризик».

 Ніл Гейман, англійський письменник-фантаст (1960)
(З лекції «Чому майбутнє залежить від бібліотек, читання та уяви?», 2012)

«Бібліотеки – це свобода. Свобода читати, свобода думок, свобода спілкування. Це освіта (що не є процесом, який зупиняється в день, коли ми закінчуємо школу або університет), це розваги, це створення безпечних просторів, а також доступ до інформації».

«Мене турбує, що у 21 столітті люди не знають, що таке бібліотеки і навіщо вони. Якщо ви сприймаєте бібліотеку як полицю із книгами, вона може здатися явищем старомодним та застарілим у світі, в якому більшість надрукованих книг існує в цифровому вигляді. Але міркуючи так, ви докорінно не розумієте суті бібліотек».

«Інформація має цінність, а правильна інформація має величезну цінність. [...] Ми потребуємо допомоги в керуванні цією інформацією, щоби знайти те, що нам справді потрібно».

«Бібліотека – це місце, яке є сховищем інформації, яке дає кожному громадянину рівний доступ до неї. [...] Це дружній простір. Це безпечне місце, притулок від світу. Це місце з бібліотекарями».

«Бібліотеки – це дійсно ворота в майбутнє. Так що дуже шкода, що по всьому світу ми бачимо, як місцева влада розглядає закриття бібліотек як легкий спосіб зберегти гроші, не розуміючи, що вони обкрадають майбутнє, щоб заплатити за сьогодні. Вони закривають ворота, які повинні бути відкриті».

Джерела інформації – друкована преса та Інтернет. 


Немає коментарів:

Дописати коментар