понеділок, 16 листопада 2020 р.

Музеї ґудзиків та пам’ятники ґудзикам.

Музеїв ґудзиків в світі створено чимало. Досить великі зібрання ґудзиків найрізноманітніших зразків є у Музеях в Японії, Італії, Німеччині, Китаї, Польщі, Панамі США, Чехії, а також Клуби колекціонерів и любителів ґудзиків.
Є такий музей і в Україні. На Кіровоградщині, в місті Олександрія, художниця створила єдиний в Україні музей ґудзиків. Під музей «Ґудзика» у мистецькій галереї «Vashart gallery» виділена окрема кімната.
Маленькі, великі, потерті, блискучі, столітньої давності і зовсім новенькі. У музеї ґудзиків в Олександрії тисячі експонатів. 




Найзначнішу колекцію ґудзиків в світі (близько 100 тис. одиниць) зібрали в американському місті – Нью-Джерсі. 
У Швеції, наприклад, основу колекції застібок в Стокгольмському музеї склав переданий одним з місцевих церковних пасторів в дар набор з понад 40 тисяч одиниць ґудзиків.
Музей ґудзиків в м.Бішопвіль, Південна Кароліна, США (Buttons museum)
Музей був відкритий в 2008 році Далтоном Стивенсом з Південної Кароліни і в ньому виставлені всі шедеври з ґудзиків. Свою колекцію Стивенс почав збирати ще в 1983 році. 
У його колекції близько 450 тис. ґудзиків, серед яких немає і двох однакових. Стивенсу часто не спиться ночами, і він прикрашає своїми ґудзиками найрізноманітніші предмети – одяг, взуття, гітару і навіть автомобіль. 









У музеї усі охочі можуть побачити знаменитий Шевролетт, який обклеєний з 150 тис. ґудзиків, а також катафалк місцевого похоронного бюро, який покрили 600 тис. ґудзиків.



Крім цього, до уваги глядачів, дві прикрашених ґудзиками труни, і інші не менш цікаві та оригінальні роботи. 



Музей ґудзиків в м. Баден-Вюртемберг, Німеччина (Museum of Buttons) 



Музей ґудзиків відображає історію створення та еволюцію застібок для одягу, які були винайдені ще в епоху неоліту. У музеї, крім великої кількості традиційних експозицій, є інтерактивний зал, де можна простежити процес вдосконалення ґудзиків в різні епохи. Тут зібрані самі рідкісні і красиві ґудзики з усього світу, всього близько 3 тис. експонатів, які відрізняються формою, конфігурацією і розміром.

Ґудзикам також встановлюють пам’ятники. 

Пам’ятник ґудзику в Києві, Україна 

Пам’ятник ґудзику в Монреалі, Канада 

Пам’ятник ґудзику в Осло, Норвегія 

Пам’ятник голці і ґудзику в Нью-Йорку, США 

Інтернет-джерела;
https://alexcity.com.ua/inter-snyal-syjet-pro-edinstvennyj-v-ukraine-muzej-pugovic/

https://rutraveller/place/39746?tab=dc

https://smolbattle.ru/threads/%D0%9C%D1%83%D0%B7%D0%B5%D0%B8-%D0%BF%D1%83%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%86.67306/

https://alexcity.com.ua/inter-snyal-syjet-pro-edinstvennyj-v-ukraine-muzej-pugovic/

Немає коментарів:

Дописати коментар