Бібліотека с. Партизанське.
22 січня 1919 року у Києві на майдані Святої Софії було проголошено злуку всіх українських земель в одну спільну Соборну Українську державу. Західна Україна об’єдналася з Наддніпрянською для того, щоб міцніти й розбудовувати власну державу.
Носіями ідеї соборності України традиційно вважаються члени Кирило-Мефодіївського братства. До цього братства належав і найвідоміший український поет Тарас Григорович Шевченко. Багато зусиль у цій роботі доклали діячі «Руської трійці» на чолі з Маркіяном Шашкевичем, а також інші талановиті українські діячі, зокрема Михайло Драгоманов, Михайло Грушевський, Іван Франко та інші.
Ідею соборності було визначено як одну з найважливіших задач у процесі українського державотворення наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття. Зробили це Микола Міхновський та Юліан Бачинський. І тільки згодом цю ідею взяли на озброєння політичні та культурні діячі, спочатку Західної України, а потім Східної.
Про те, як розвивалися події на Україні в ті непрості роки всі бажаючі можуть ознайомитися, переглянувши літературу, яка представлена на книжково-ілюстративній виставці «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг» в бібліотеці.
Виставка діятиме до 30 січня.
Зі Святом Вас!
Нехай в нашому спільному домі,
нашій прекрасній Україні панують тільки мир, злагода та добро.
Немає коментарів:
Дописати коментар