середа, 10 лютого 2021 р.

Книга – це завжди актуально. Для тих, хто захоплюється історією.

Неабияке задоволення приносять нові книги, які надходять до бібліотеки. Це радість для всіх – як для бібліотекарів, так і для відвідувачів бібліотеки!
Адже кожна нова книга – це завжди подія та нове знайомство.
Вже зовсім скоро книголюбів запросимо до нашої бібліотеки, де всіх чекатимуть нові, сучасні книги, які ми отримали за Програмою поповнення фондів публічних бібліотек Українського інституту книги.


А зараз – знайомтесь! Для тих, хто захоплюється історією.

Довідник «Україна: герби та прапори».

Книга містить понад 1340 кольорових зображень гербів і прапорів, які згідно з вимогами статті 22 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» затверджені майже 800 рішеннями місцевих рад. Офіційна символіка Автономної Республіки Крим, 24 областей, міст Києва, Севастополя, 470 районів та 181 міста республіканського Автономної Республіки Крим, обласного значень представлена у форматі інформативно-довідкового реєстру.
Видання засвідчує тісну єдність регіонів і територіальних громад незалежної України, відроджує давню традицію гербів і прапорів як символів місцевого самоврядування, сприяє формуванню історичної свідомості, підвищенню духовності та політичної культури нашого народу.

Кажуть, що історія пишеться чоловіками. Але чому? Невже жінки ні на що не впливали? Як так сталося, що жінок майже не помітно в історії, і ким були ті українки, які все-таки лишили по собі помітний слід?
Так уже повелося, що історія пам’ятає справи тільки «чоловічі», бо вони впадають в око. Помітні ті вчинки, які відчутно змінюють світ.
Та попри все це, в історії України є немало видатних жінок, які були не лише хорошими матерями й господинями, а й робили великі справи.

До вашої уваги дві новинки – біографічні нариси, що знайомлять нас з відомими та невідомими жінками, які вплинули на хід української історії.


Видатні жінки української історії. Книга 1. Х-ХVIII століття

Книжка відомого українського антрополога, професора Сергія Сегеди, розповідає про долі відомих українок, які залишили свій слід на історичній арені нашої країни – від легендарної княгині Ольги до Наталії Розумовської, матері останнього українського гетьмана Кирила Розумовського.
Складні долі, злети і падіння, вагомий вплив на політичні рішення і вчинки державних мужів – цей історичний калейдоскоп в поєднанні з простотою викладення і багатством мови автора не може не привернути уваги найвибагливішого читача.

Жінки у визвольній війні. Історії, біографії, спогади 1917-1930.

Це унікальне видання у великому форматі містить відбиток історії, у якому яскраво відображена роль жіноцтва у боротьбі за незалежну Україну на початку ХХ століття.
Автор представив добу українсько-російської війни в 1917-1920-х рр. крізь призму буремних жіночих доль, а саме отаманші Марусі Соколовської, хоробрих козачок Тіни Пекарчук, Світлани Харченко, Юзефи Лисогор, Євгени Вовкової, Марії Волосевич, Віри Пшеничко, Стефанії Сіяк, Марії Стовбуненко-Заїченко («козака Марка»), Ганни Осадчої, легендарних підпільниць доби УНР та багато інших славетних українок.
Книжка заснована на документах із Галузевого державного архіву Служби безпеки України (ГДА СБУ), Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України (ЦДАВО України), спогадах, щоденниках та свідченнях вояків і воячок Армії УНР та учасниць повстансько-партизанського руху.

Усі нові книги мають фірмову наліпку від Українського інституту книги – тож знайти новинки у фонді нашої бібліотеки буде легко.






Запрошуємо відвідати Слобожанську бібліотеку, ознайомитися з новинками та обрати книги, які стануть вам до вподоби.

Немає коментарів:

Дописати коментар