вівторок, 30 червня 2020 р.

Книжкові новинки: Колупаєва Алла Анатоліївна

Колупаєва Алла Анатоліївна,
доктор педагогічних наук професор, 
член-кореспондент НАПН України 

Колупаєва, Алла Анатоліївна. Інклюзивне навчання: вибір батьків – Київ : Літера ЛТД, 2019. – 55 с. – (Інклюзивне навчання).

    Демократичні зміни в суспільному житті країни зумовили нове бачення, розуміння та переоцінку багатьох сталих положень. Як наслідок – на сучасному етапі однією з альтернативних форм здобуття освіти дітьми з особливостями психофізичного розвитку стало інклюзивне навчання, що передбачає перебування дитини з особливими потребами в масовому загальноосвітньому дошкільному чи шкільному закладі.Матеріали цього посібника розкривають теоретичні і практичні питання інклюзивного навчання, враховують сучасні тенденції, передовий міжнародний та український досвід. Автори посібника, використовуючи найсучасніші матеріали, надають корисні поради щодо забезпечення належних видів адаптації для дитини з особливими освітніми потребами в навчальному закладі.

Колупаєва, Алла Анатоліївна. Діти з особливими потребами в загальноосвітньому просторі – Київ : Літера ЛТД, 2019. – 111 с. – (Інклюзивне навчання).

    Путівник для педагогів та батьків дітей з особливими потребами містить: навчально-методичні матеріали, що висвітлюють особливості розвитку, навчання та виховання дітей з найскладнішими порушеннями психофізичного розвитку (порушенням слуху, зору, церебральним паралічем); методичні рекомендації щодо модифікації навчального середовища; методичні прийоми, що уможливлюють забезпечення навчальних потреб таких учнів в інклюзивних умовах загальноосвітнього закладу; специфіку роботи з батьками таких школярів і фахівцями; поради стосовно корисних ресурсів, що сприятимуть удосконаленню інклюзивної практики.

понеділок, 29 червня 2020 р.

У бібліотеках району


Свято в Зорянській сільській бібліотеці.
Молодість – це не тільки прекрасний період у житті кожної людини, але ще й особливий стан душі. Це час пошуків, відкриттів і реалізації найсміливіших сподівань.
Сучасна молодь йде в ногу з часом, активно розвивається, знає чого хоче від життя, вона смілива до експериментів та нових звершень. Перед молодим поколінням сьогодні відкрито багато можливостей: можна вчитися у різних навчальних закладах, відкривати свою справу, знайомитись з новими країнами. День молоді – це свято творчості й натхнення, енергії і запалу, пізнання і самоствердження, любові і романтики.


25 червня 2020 року в Зорянській сільській бібліотеці була презентована виставка – адвайзер «Молодіжний книжковий мікс», приурочена до Всесвітнього дня молоді. Увагу глядачів виставка привертає своїм нестандартним оформленням: велика спортивна сітка з м’ячами під назвою «Фізкульт-ура», яка наголошує, що для молоді розпочалось вкотре спортивне літо з м’ячами, скакалками, тренажерами.
Виставка пропонує читачам добірку публікацій у пресі, книжок, інформаційних та довідкових видань. Тематичні добірки за назвами : «Словниковий вінегрет», «Журнальне асорті», «Історичний салат», «Поетичний десерт».
Не обійшлося свято без подарунків. Кожна зустріч з цією людиною свято. Активна читачка бібліотеки Мозуляка Людмила Григорівна, в минулому вихователь дитячого садка, бібліотекар сільської бібліотеки, людина щедрої душі, невичерпного оптимізму вкотре подарувала бібліотеці декілька сучасних примірників книг. Бібліотека дуже цінує такі дорогі на сьогоднішній день дарунки.


До уваги користувачів пропонується література, яка буде цікавою сучасній молоді і всім, хто відчуває себе молодим.
Зав. Зорянської сільської бібліотеки
Логачова Л.І.

У бібліотеках району


До Дня Конституції.
26 червня 2020 року Зорянська сільська бібліотека запросила користувачів до перегляду книжкової виставки «Людина. Свобода. Демократія.», присвяченої святкуванню Дня Конституції в Україні.
Сучасній Конституції України передували : Конституція Пилипа Орлика (1710р.), Конституція УНР (29 квітня 1918 р.), Мала Конституція ЗУНР (13 листопада 1918р.), Тимчасова Конституція Карпатської України (15 березня 1939р.




Представлена на виставці література надає усвідомлення того, що День Конституції – це не тільки свято на честь нормативного акту, а й день становлення і затвердження наших прав і свобод. Проведена година історії «Конституційне становлення України», на якій наголошувалось про права і свободу кожного громадянина країни, суверенітет і цілісність України. Цікавою була розповідь про гетьмана України Пилипа Орлика (1672-1742р.р.). В історію України він увійшов насамперед як автор першого, нехай і не втіленого в життя, українського конституційного акта. Цікаво було послухати вірші Шевченка Т.Г. – українського поета, генія в виконанні активних читачів Стець Н.К., Ткачук О.І.

І знову не обійшлось без подарунків, Валентина Іванівна Біілоцька теж вже не вперше зробила святковий книжковий подарунок - стос сучасної літератури.
Наостанок усіх присутніх запросили до столу «Десерт по-зорянськи», пригощалися традиційною, українською стравою – канапками з салом і солоними огірками.


Тож всіх вітаємо зі святом - Днем Конституції України і зичимо вам всім і вашим сім'ям : нехай в житті все буде, що потрібно, без чого не складається життя: здоров'я, щастя, вірні друзі і вічно юна, нестаріюча душа!
Зав.Зорянської сільської бібліотеки
Логачова Л.І.







У бібліотеках району ф.21 КЗДЦРБ с. Партизанське


У бібліотеках району.
ф.21 КЗДЦРБ  с. Партизанське

27 червня на майданчику коло бібліотеки в співпраці з сільським клубом проведено розважальне асорті « Ми майбутнє твоє, Україно!». Захід складався з конкурсу малюнку на асфальті та інтелектуального конкурсу. Діти малювали на тему « Як у нас - на Україні». По закінченню малювання жваво відповідали на питання інтелектуального конкурсу. Всі були активними та позитивними, за участь у заході отримали призи.













У бібліотеках району ф.21 КЗДЦРБ с. Партизанське


  У бібліотеці – філіалі №21 КЗДЦРБ с. Партизанське з 23 червня діють книжково-ілюстративні виставки до Дня Конституції України та Дня молоді «Основи державності» та «Читай! Формат не має значення». На виставці до Дня Конституції України представлено літературу про державотворення України, історичних та державних діячів нашої держави, видатних особистостей минулого та сучасності, які народилися в Україні, своїми працями та талантами прославляли цю країну і вплинули на хід її історії. Також виставка знайомить читачів з Конституцією України, загальними засадами конституційного ладу, конституційно-правового статусу людини і громадянина, формах народного воєвиявлення, територіальним устроєм держави.
  Виставка «Читай! Формат не має значення! Пропонує читачам книги різноманітного жанру,а також інформаційні листівки «Правові поради молоді», «Основні правила складання резюме», «Професійне навчання – запорука успішної кар’єри», інформацію про визначних людей світу, життєвий шлях та «рецепти» їхнього успіху
.







субота, 27 червня 2020 р.

У бібліотеках району

У бібліотеках району
філіал №15 КЗ ДЦРБ, с. Миколаївка-1.

28 червня Україна святкує день Конституції!
Цей день вже багато років поспіль вважається офіційним державним святом. Конституція України була прийнята через 5 років після оголошення незалежності.
28 червня – не просто свято, цей день в далекому 1996 році поклав початок нової сторінки в історії нашої держави!
В бібліотеці села Миколаївка-1, філіал №15 КЗ ДЦРБ, оформлена виставка  «Конституція – паспорт держави». Сторінки цих книг ознайомлять Вас с бурхливими подіями в історії України, державі, якій і досі доводиться боротись за своє право бути незалежною, суверенною і проквітаючою країною!





пʼятниця, 26 червня 2020 р.

Інформаційна хвилина:«Конституція – оберіг демократії та державності»

День Конституції України – одне з головних державних свят нашої країни. Це свято українці відзначають 28 червня. День Конституції є офіційним вихідним днем. В цей день 1996 року Верховна Рада ухвалила першу Конституцію Незалежної України. Для того, щоб зробити це, депутати працювали всю ніч – разом 23 години безперервно. Основний закон має славетних попередників і давню історію. 

У Центральній районній бібліотеці оформлена виставка «Конституція України – фундамент правової держави», та проведено інформаційні хвилинки «Конституція – оберіг демократії та державності».






26 червня – Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом.

26 червня – Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом. 
Наркоманія – небезпечна хвороба. Руйнівна дія наркотиків – ні для кого не секрет. Тоді чому мільйони людей на землі жертвують своїм здоровям і грошима заради сумнівного задоволення? 

В Центральній районній бібліотеці всі бажаючі ознайомилися з тематичною викладкою літератури під назвою «Наркотики: вихід є!» .




У бібліотеках району ф.6 КЗДЦРБ Горянівка

В бібліотеках району.

філіал №6 КЗ ДЦРБ, с.Горянівське.

КРАЄЗНАВЧИЙ ПОРТРЕТ ДНІПРОВСЬКОГО РАЙОНУ (До 55-річчя створення Дніпровського району)
Обмін досвідом: Директор комунального закладу «Дніпровська центральна районна біблотека» Журавель Тетяна Степанівна. 
Ветеран праці завідуюча Горянівською сільською бібліотекою з 1958 по 1996 рр. Рубан Лідія Іванівна. 
Завідуюча Балівською сільською бібліотекою Ширшова Любов Василівна. 
Завідуюча Горянівською сільською бібліотекою Книш Любов Олександрівна.





У бібліотеках району ф.26 с. Шевченко КЗДЦРБ


У бібліотеках району ф.26 Шевченко КЗДЦРБ.

Оформлена тематична полиця  «Конституція – основний закон держави».




Інформаційна хвилина: «Хоч різні та єдині. Єднає -Україна».

28 червня  поряд із державним святом ми відзначаємо День молоді. Держава вірить в свою талановиту і працелюбну українську молодь, яка матиме гідне життя і світлу долю. Але їй ще треба навчитися жити за законами Конституції. Молодь – це майбутнє держави. У Центральній районній бібліотеці оформлена виставка «Молодь України – Успішність. Креативність. Наполегливість». Біля цієї виставки завідуюча сектору читальної  зали Голик А.О. проводить інформаційні  хвилинки «Хоч різні та єдині. Єднає -Україна».







Сторінка календаря. 28 червня - День молоді.


Сторінка календаря

28 червня – День молоді.




Відзначається в Україні згідно з Указом президента від 22 червня 1994 року № 323/94, в останню неділю червня.
Молодь – соціально-демографічна група, виокремлена на основі сукупності вікових характеристик і особливостей соціального стану. Молодість як певна визначена фаза, етап життєвого циклу біологічно універсальна, але її конкретні вікові межі, пов’язаний із нею соціальний статус і соціально-психологічні особливості мають соціально-історичну природу і залежать від суспільного ладу, культури та властивих даному суспільству закономірностей соціалізації. До категорії «молодь» в Україні відносять громадян у віці від 18 до 35 років.
15 407 522 особи – приблизно третина усього населення України – це молодь. Молодь – це завжди надія будь-якого суспільства. В Україні існують проблеми соціального, політичного, професійного та економічного самовизначення молоді.
Державна молодіжна політика – це діяльність держави зі створення соціально-економічних, правових, організаційних умов і гарантій для соціального становлення та розвитку молодих громадян, найбільш повної реалізації творчого потенціалу молоді в інтересах суспільства.





120 років від дня народження Антуана де Сент Екзюпері


середа, 24 червня 2020 р.

Літературні новинки : Корчак Януш


Корчак Януш - польський лікар, педагог, письменник, публіцист,
громадський діяч єврейського походження,
офіцер російської та польської армій.


Корчак, Януш. Дитя людське : вибрані твори / Я. Корчак ; упоряд. С. Петровська ; пер. з пол.: О. Ірванець, В. Каденко, К. Москалець ; худож. В. Гукайло. - 3-тє вид. - Київ : Дух і Літера, 2018. - 532 с.
   «Дитя людське» – вибрані твори видатного польського письменника, лікаря і педагога Януша Корчака (1878-1942), які вперше публікуються українською мовою. З різних за жанрами текстів (трактат, драма, щоденник тощо), зібраних під назвою, наданою укладачем, унаочнюється корчакова філософія дитиноцентризму, розроблена у жорстокому двадцятому сторіччі. Життя і творчість Януша Корчака – неперевершені скарби світового гуманізму.






Корчак, Януш. Право на повагу : вибрані твори / Я. Корчак ; упоряд. І. Ковальчук ; пер. з пол.: І. Ковальчук, Б. Матіяш, Р. Свято. - Вид. 2-ге. - Київ : Дух і Літера, 2019. - 325 с.До збірки «Право на повагу» ввійшли вибрані твори видатного польського письменника-гуманіста, лікаря і педагога Януша Корчака. Різні за жанрами та стилями, написані в різні роки ці твори об’єднує любов до дитини, тонке розуміння дитячої психології. Януш Корчак закликає дорослих бачити в кожній дитині, насамперед, гідну поваги Людину. Для широкого загалу читачів.

вівторок, 23 червня 2020 р.

Сторінка календаря 23 червня – Міжнародний олімпійський день.


Сторінка календаря

23 червня – Міжнародний олімпійський день.



Відзначається за рішенням Міжнародного олімпійського комітету з 1967 року. Свято встановлено на честь дня 23 червня, коли у 1864 року барон П’єр де Кубертен виступив із доповіддю про відродження олімпійського руху, і був створений Міжнародний олімпійський комітет. У 1894 році відбувся Міжнародний конгрес із проблем фізичного виховання, в якому брали участь представники 12 країн. 23 червня прийняті організаційні основи Олімпійських ігор. Ігри I Олімпіади сучасності відбулись у 1896 році у Греції (Афіни), коли серед 241 атлета із 14 країн були розіграні медалі у
9-ти видах спорту. 

Олімпійські ігри, відомі також як літні Олімпійські ігри, проводилися кожні чотири роки, починаючи з 1896 року, за винятком років, які припали на світові війни. У 1924 році засновані зимові Олімпійські ігри, які спочатку проводилися в той же рік, що й літні. Однак, починаючи з 1994 року, час проведення зимових Олімпійських ігор зрушено на два роки від часу проведення літніх Ігор. У тих же місцях проведення Олімпійських ігор через два тижні проводяться Параолімпійські ігри для людей з інвалідністю.