четвер, 18 червня 2020 р.

Літературні новинки: Коломієць Ростислав

Коломієць Ростислав Григорович- український драматург, режисер,
 театральний діяч, історик театру та критик, педагог та перекладач.



   Коломієць, Ростислав Григорович. Микола Хвильовий / Р. Коломієць. - Харків : Фоліо, 2019. - 119, [2] с. - (Знамениті українці).
            Микола Хвильовий (справжнє прізвище – Фітільов, 1893-1933) – поет, письменник, публіцист, громадський діяч, що став однією із найбільш знакових постатей доби Розстріляного відродження. Гасло «Геть від Москви!», кинуте письменником під час започаткованої ним літературної дискусії, об`єднало митців у боротьбі за незалежність розвитку української художньої культури. Понад усе цінуючи творчу свободу, у передчутті жорстоких обмежень та репресій радянського уряду письменник здійснив самогубство, збунтувавшись проти тоталітарної системи. У різні часи Миколу Хвильового сприймали по-різному, але сьогодні його ім’я уособлює в собі вищий злет української літератури 20-х років XX століття.



Коломієць, Ростислав Григорович. Остап Вишня / Р. Коломієць. - Харків : Фоліо, 2018. - 118, [2] с. : 2 вкл. л. фот. - (Знамениті українці).
            Остап Вишня (спражнє ім'я – Павло Михайлович Губенко) - неперевершений майстер сатиричної прози, письменник від народу і для народу, що, проживаючи разом із ним бурхливі й найтяжчі роки радянської дійсності, зумів через фейлетон та гумор дарувати надію й почуття єдності й близькості порозуміння. Він винайшов новий жанр гумористичної прози – усмішки. І вони, Вишневі, розійшлися анекдотами в читацькому середовищі... Людина з загостреним почуттям українськості, письменник болів душею за своїх рідних “чухраїнців”, за жартом приховуючи розпач і біль від безсилля щось змінити. Міг лишень писати – крізь рядки натякаючи на вади дійсності, що коштувало йому свободи і майже життя, але в обмін на те подарувало неминущу любов і повагу українського читача, яку не змогли знищити навіть гидкі совісті письменника контроверсні “антиупівські” твори...








Запрошуємо Вас до бібліотеки!

Немає коментарів:

Дописати коментар