середу, 16 вересня 2020 р.

16 вересня – Міжнародний день захисту озонового шару


Сторінка календаря.

16 вересня – Міжнародний день захисту озонового шару

Відзначається за рішенням Генеральної Асамблеї ООН (1995) у день підписання Монреальського протоколу про речовини, які руйнують озоновий шар (1987).
У 1985 році Україна підписала, а наступного року ратифікувала Віденську конвенцію про охорону озонового шару.
На основі Віденської конвенції 20 вересня 1988 року Україна приєдналася до Монреальського протоколу з речовин, які руйнують озоновий шар.
Озоновий екран, або озоновий шар, або озоносфера – шар атмосфери (стратосфери), в межах якого концентрація молекул озону (О3) в 10 разів вища, ніж біля поверхні Землі. Озоновий шар лежить у стратосфері на висоті від 15 до 35 км. Завдяки порівняно високій концентрації озону тут інтенсивно поглинається ультрафіолетова частина сонячної радіації. Тому озоновий шар має виняткове значення для розвитку життя на Землі, перешкоджаючи потраплянню на поверхню планети короткохвильового ультрафіолетового проміння, згубного для живих організмів.
Історія вивчення озону сягає далекого 1785 року, коли голландський фізик Ван Марум вперше його виявив. Тривалі дослідження відкрили корисні та шкідливі для людини властивості цього газу.
Озон (О3, активний кисень) надзвичайно потужний окислювач та дезінфікуюча речовина, яка дуже швидко вбиває бактерії, віруси, грибки і впливає на мікроорганізми, стійкі до дії хлору. Сьогодні озон вважається популярним і дуже ефективним засобом знезараження води, повітря та очищення продуктів харчування.



Немає коментарів:

Дописати коментар