середа, 29 квітня 2020 р.

Джордж Орвелл. Нові надходження


 
 Орвелл Джордж,
англійський письменник.
Справжнє ім’я – Ерік Артур Блер.
Писав журналістські нариси й політичні та літературні есе.
Всесвітньо відомим став завдяки двом творам, написаним в останні роки життя: політичній алегорії «Колгосп тварин» і роману-антиутопії «1984»,
у яких він зобразив тоталітарне суспільство.

Орвелл Джордж. Колгосп тварин : казкова повість. – Київ : Видавництво Жупанського, 2019. – 118 с. – (Майстри світової прози).

     В романі алегорично відображено події під час становлення та існування епохи Сталінізму перед Другою світовою війною. Орвелл, будучи за переконаннями соціал-демократом, та членом Незалежної лейбористської партії, критично ставився до Йосипа Сталіна та до керованої з Москви політики комуністичних партій після спостереження за роботою НКВС під час громадянської війни в Іспанії.


Орвелл Джордж. 1984 : роман. – Київ : Видавництво Жупанського, 2019. – 315 с. – (Майстри світової прози).

     «1984» – один з найголовніших і вже точно найважливіший роман минулого сторіччя. Важко пригадати якийсь інший літературний твір, який би без зайвої манірності, настільки ж чітко, правдиво і жорстко поставив перед загалом таку ж важливу проблематику. А саме: що таке влада? Яка її природа? Куди прямує сучасне суспільство? Що таке справжня смерть, і яка саме смерть є справжньою – фізична смерть індивіда, а чи смерть його внутрішнього єства, при збереженні фізичного тіла? Що таке свобода, і як вона співвідноситься з владою? Чи можливий бодай найменший прояв свободи, нехай навіть у вигляді можливості мати свої власні глибоко приховані, вільні від примусу думки, в умовах абсолютної тоталітарної влади?

Запрошуємо Вас відвідати бібліотеку після карантину!



145 років. Рафаель Сабатіні.


вівторок, 28 квітня 2020 р.

День охорони праці.

Сторінка календаря.
28 квітня – День охорони праці.
Відзначається в Україні щорічно у Всесвітній день охорони праці відповідно до Указу президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006 «Про День охорони праці».
В Україні щороку реєструється від 5 до 8 тис. професійних захворювань і до 10,5 тис. нещасних випадків на виробництві. Протягом майже всього періоду незалежності України рівень виробничого травматизму мав стійку тенденцію до зниження, але останнім часом почався зворотній процес.
У деяких галузях виробництва зростання кількості загиблих у розрахунку на 1 000 працюючих становить: у вугільній галузі – 61%, у соціально-культурній сфері – 84%, в енергетиці – 43%, на підприємствах зв’язку – 80%, у газовій та деревообробній промисловості – більш ніж у 2 рази. Тому проблема збереження здоров’я та життя працездатних громадян має особливе значення.

Привітання з Днем працівника швидкої допомоги


Шановні користувачі публічних бібліотек Дніпровського району – працівники швидкої допомоги.
Вітаємо Вас з Днем працівників швидкої допомоги!

Саме Ви, працівники швидкої допомоги, цілодобово першими берете на себе відповідальність за здоров’я та життя людей, в будь-який час готові прийти на допомогу хворим і травмованим.
З професійним святом Вас!!!




понеділок, 27 квітня 2020 р.

Новинки в жанрі підліткової фантастики.

Наталія Василівна Щерба,
сучасна письменниця родом з Білорусі. 
Свої твори пише в жанрі підліткової фантастики та фентезі. 
Проживає в прикарпатському місті Івано-Франківську. 
Найвідоміші твори – цикл підліткових романів 
«Часодії», «Чароділ» та «Лунастри».

Часодії – серія книг, головною героїнею якої є юна часівниця Василина Огнєва, що потрапила в особливий світ, де всі вміють керувати часом.
Перша книга, «Часовий ключ», вийшла в 2011 році накладом 50 тисяч примірників після перемоги Наталії Щерби в конкурсі видавництва «Росмен» «Нова дитяча книга». На момент конкурсу назва книги була «Часовий ключ для Василини».
«Часовий ключ» посів 2-е місце в номінації «Найкращий цикл, серіал і роман з продовженням» на російському фестивалі фантастики «Зоряний міст»у 2011 році і в тому ж році отримав премію «Аліса» за найкращий дитячо-юнацький твір у фантастиці.
Наталія Щерба неодноразово заявляла, що в серії планується рівно шість книг. Спочатку було випущено три книги, а потім ще три, раз в рік.
Шосту і останню книгу було видано у 2015 році.

Щерба Наталія. Часова битва. – Харків : Школа, 2019. – 444 с. – (Часодії).
       У книзі циклу «Часодії» на Василину й Феша чекають неймовірні випробування. Наближається фатальна мить – вирішальна битва за трон Часу. Зодче Коло збентежене: Василина Огнєва стала ученицею Астрагора, запеклого ворога всіх ефларських часівників, Феш Драгоцій безслідно зник, і невідомо, що очікує ключників у майбутньому. І тільки Астрагор упевнений у своїй долі та стрімко прямує до найголовнішої мети, залучаючи союзників і розбиваючи ворогів.
       Чи вдасться Василині врятувати свого друга? Яка доля судилася її батькові, Нортону Огнєву? Ким же насправді є Родіон Хардіус і які ще таємниці зберігає Розколотий замок? В останній книзі часодійної історії розкриються всі найважливіші секрети і ми нарешті дізнаємося, на чиєму боці сам Час!

Щерба Наталія. Часова вежа. – Харків : Школа, 2018. – 382 с. – (Часодії).
       Усі ключники мають знайти Часову вежу й повернути час у Розколотий замок. Василина ладна зробити все, аби довести своє вміння керувати Часом. Але на її шляху стають одвічні вороги. І ось Василина знову опиняється сам на сам зі смертельною небезпекою. Чи зможе дівчинка протистояти Олені, впливовій подрузі свого батька? Чи вдасться їй викрасти часівну стрілу й повернути до життя фею Діану? Чи доведе вона всьому часодійному світу, настільки сильна в її серці синя іскра? Адже дівчинка ще має вступити до часової школи, пройти карколомні випробування і... знайти ключ до серця найближчого друга.

Щерба Наталія. Часове ім’я. – Харків : Школа, 2018. – 382 с. – (Часодії).
       У цій книзі продовжується оповідь про неймовірні, захопливі та часто небезпечні пригоди в часодійному світі володарки Чорного Ключа – Василини. Ці пригоди змішуються з шаленими переживаннями в її серці: чи буде коли-небудь їхня родина разом? Чи розв’яжуться нарешті непорозуміння з її найближчим другом? У кого ж таки вселиться страшний і підступний Дух Астрагор? Та крім того, на тендітну юну дівчинку чекає участь у перегонах на зорепташці, пошуки Чорної Кімнати, падіння в страшну розщелину Розколотого Замку, таємне проникнення в чужий замок, жорстоке покарання. І нарешті головне – здобуття часодійної речі в Чорній Кімнаті.

Щерба Наталія. Часове серце. – Харків : Школа, 2019. – 381 с. – (Часодії).
       Володарі семи Часових Ключів опиняються на Землі, у світі Василини, і їхня мета – будь-якою ціною врятувати Осталу та Ефлару від зіткнення. Збільшити Часовий Розрив можна тільки за допомогою таємничого Пурпурового Квіту та єдиного бажання, загаданого ключниками. Проте ворожнеча між ключниками дедалі розгоряється. Великий Дух Астрагор – запеклий ворог часівників – зненацька погоджується допомогти їм, маючи власний інтерес. Адже тільки він знає, що Пурпуровий Квіт криє чимало таємниць, і одна з них – прокляття ЧорноКлюча, яким володіє Василина.

Щерба Наталія. Часограма. – Харків : Школа, 2019. – 414 с. – (Часодії).
   Часодійний світ хвилюється: Дух Астрагор, ворог ефларських часівників, повернувся в несподіваному образі та прагне помсти. Нортон Огнєв кинув йому виклик, і Василина хоче допомогти батькові. Разом із друзями вона намагається розгадати таємницю іржавого уламка, знайденого в Розколотому замку, вчиться нових часодійних хитрощів і відкриває для себе незвідані таємниці керування Часом. На ключників чекають небезпечні й захопливі пригоди, перші втрати, запекла боротьба та зустріч зі справжнім злом. Василина має зробити важкий вибір, розгадати найважливішу таємницю в її житті. Чи впорається вона з неймовірною відповідальністю, яка зненацька впала на її юні плечі?

Запрошуємо Вас відвідати бібліотеку після карантину!



Новинки бібліотеки.

Любителям творчості Стівена Кінга.


Стівен Кінг – один з найпопулярніших американських письменників сучасності, родом з Портленда, штат Мен. Пише у таких жанрах, як: жахи, містика, фантастика, фентезі, драма. За свої літературні роботи отримав прізвисько – «Король жахів». Його книжки входять до переліку бестселерів усіх часів, однак у літературних колах творчість Стівена Кінга не здобула гідної поваги.
На основі його історій знято низку фільмів, а також намальовані комікси.
Нагороджений медаллю «За особливий внесок в американську літературу».

2003 року Національний фонд книг нагородив його медаллю за видатний внесок в американську літературу.
  
Кінг Стівен. Кладовище домашніх тварин : роман. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 398 с.
     Усе почалося з того, що улюбленця родини Луїса Кріда, кота Черча, збила вантажівка. Сусід запропонував йому поховати тварину на старому індіанському кладовищі. За легендами, воно має таємничу силу, яка здатна повертати до життя. І Луїс погодився… Уранці кіт прийшов додому живим. Майже живим…

Кінг Стівен. Аутсайдер : роман. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 587 с.
     Ти не знаєш, хто ти насправді. Тренер молодіжної бейсбольної команди, викладач англійської, чоловік та батько двох доньок. Усе це про Террі. Так, про таких кажуть «класний чувак», з таким усі хочуть дружити і такому не бояться позичити грошей. Так, Террі крутий. А ще – убивця. Це ж він вчинив ту моторошну наругу над нещасним одинадцятирічним хлопчиком? Так, він. Хто б міг подумати, Террі, хто б міг подумати… Поліція має усі докази. А Террі – залізобетонне алібі: на момент убивства він перебував у іншому місті. Та як людина може бути у двох місцях одночасно? Що відбувається в містечку? Тут живе дещо жахливе. Те, що, напевно, може набувати людської подоби. Чи те, що нарешті скинуло з себе маску людини та почало свої криваві жнива…

Кінг Стівен. Історія Лізі : роман. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 617 с.
     За цей роман Стівен Кінг здобув Всесвітню премію фентезі та премію «Локус» Стівен Кінг – шалено популярний американський письменник, майже кожен твір котрого стає світовим бестселером. Покійний чоловік Лізі, Скот Лендон, був відомим письменником. Іноді здавалося, що він продав душу дияволу і саме за це отримав свій надзвичайний талант. Після смерті чоловіка жінці докучають літературознавці, які будь-що прагнуть заволодіти творчими доробками Скота. Та коли жінка береться за впорядкування його творів, то розуміє, що в житті Скота було дещо жахливе, моторошне. Щось таке, із чого він черпав натхнення, за яке потім заплатив своїм життям. Ким насправді був Скот? Лізі починає блукати в лабіринті секретів минулого. Ще трохи, і знайти вихід буде неможливо…

Василь Сухомлинський про читання.

Василь Олександрович Сухомлинський, 
 український письменник, поет, публіцист. 

Його книги присвячені головним чином вихованню і навчанню молоді, педагогізації батьків, методиці викладання мови і літератури в середніх школах тощо.

Афоризми письменника про читання:


«Читання – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе».

«Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості».

«Роки дитинства – це перш за все виховання серця. Виховання – це не поєднання заходів і прийомів, а мудре спілкування дорослого з живою душею дитини».


«Читання – джерело духовного збагачення, воно не зводиться до вміння читати, з цього вміння воно тільки починається».

«Вміти читати – означає бути чутливим до змісту й краси слова, до його найтонших відтінків».

«Тільки книга створює школу. Тільки ставлення до книги, як до найважливішої і вічної, неперехідної духовної цінності, створює ставлення до школи, як до колиски народу».

«Читати – означає бути чутливим до змісту й краси слова, до його найтонших відтінків. Тільки той учень «читає», в свідомості якого слово виграє, тріпоче, переливається барвами і мелодіями навколишнього світу».

«Читання виховує чутливість до емоційного забарвлення слова, допомагає слову глибше проникнути в духовний світ дитини, зробитися знаряддям її мислення».

«Читання в роки дитинства – це передусім виховання серця, доторкання людського благородства до потаємних куточків дитячої душі. Слово, що розкриває благородні ідеї, назавжди відкладає в дитячому серці зернятка людяності, з яких складається совість».

«Якщо Ви бажаєте, щоб діти творили, створювали художні образи, перенесіть з вогника своєї творчості хоча б одну іскру в свідомість дитини. Якщо Ви не вмієте творити, або вам здається пустою забавою спуститися до світу дитячих інтересів, – нічого не вийде».

субота, 25 квітня 2020 р.

Книги про Чорнобильську трагедію

     34 роки тому весь світ став свідком найстрашнішої ядерної катастрофи за всю історію людства – 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції стався вибух 4-го енергоблоку, який став справжньою трагедією для мільйонів мирних жителів.
     Найбільша техногенна катастрофа XX століття не могла залишити байдужими багатьох відомих письменників і поетів. Вірші, повісті, романи – документально-художній літопис героїчно-трагічних подій Чорнобиля, сторінки якої пронизані болем і гіркотою від втрат, а також гордістю за самовіддані і героїчні звершення людей в боротьбі з «білою смертю».
     Пропонуємо книги із фонду центральної районної бібліотеки, в яких розповідається про ці страшні події.


Алексієвич Світлана. Чорнобильська молитва: хроніка майбутнього : роман / пер. з рос. і післямова О. Забужко. – Київ : КОМОРА, 2016. – 288 с.
     Художньо-документальний роман білоруської письменниці Світлани Алексієвич, Нобелівської лауреатки 2015 року, говорить голосами «маленьких людей» про катастрофу, що зруйнувала мільйони життів, перевернула світогляд цілого покоління, а заразом відхилила залізну завісу й підважила непорушну, здавалося, конструкцію радянської держави. Роман створено на основі розлогих інтерв’ю з очевидцями та потерпілими від Чорнобильської трагедії: ліквідаторами та їхніми близькими, вимушеними переселенцями з уражених радіацією регіонів та самоселами «зони», посадовцями, від рішень яких залежали долі десятків тисяч людей, та дітьми, котрі знали, що народилися вже приреченими.

Чорнобиль. Дні випробувань: Книга свідчень / Упоряд. В. Г. Шкода. – К. : Рад. письменник, 1987. – 470 с.
     Ця книга – збірник документальних, публіцистичних і художніх творів письменників і журналістів, котрі розповідають про те, як спільно, натхнений «чуттям єдиної родини», долав наш народ тяжкі наслідки аварії на ЧАЕС, мужньо і самовіддано боровся з грізними силами атома, що вийшли з-під контролю, відроджує до нового життя вражену радіацією землю, міста і села і саму атомну станцію. У збірнику також уміщені інтерв’ю з відомими вченими, що висвітлюють деякі небайдужі для нас питання віддалених наслідків аварії, перспектив розвитку атомної енергетики у нашій країні, подана детальна хроніка пам’ятних подій. Збірник розрахований на масового читача.

Завгородній Юрій. Задовгий день «Ч». Зона поза часом : роман. – Львів : Кальварія, 2012. – 176 с. : іл.
     Книжка відомого поета Юрія Завгороднього (1940-2012) хоча і творилася деякою мірою за спогадами власного перебування серед активних учасників післяаварійної роботи в Чорнобильській зоні, але на сьогодні вже проминуло досить багато часу з тих днів, тому автор значно віддалився від конкретизації тодішніх реалій, від реальних осіб та подій.
Автор звертається до читачів, аби вони сприйняли цю річ як цілковиті художні фантазії лауреата кількох суто літературних премій і саме за поетичну творчість. Роздуми над загальнолюдськими проблемами виглядають візіями зболеної пам’яті українського поета, які не створюють цілісного епічного полотна, а намагаються змалювати давні події через окремі фрагменти доль двох звичайних людей, які з різних причин опинилися в «Зоні поза часом», що виступає тут тільки тлом подій одного задовгого дня. Автор запевняє, що обидва головні персонажі цієї книжки, як і всі допоміжні діючі особи, не мають реальних прототипів.

Фантом: Сб. документ, и художественных произведений о трагических событиях на Чернобыльской АЭС. – М.: Мол. гвардия, 1989. – 239 с., ил.
     До збірки входять спогади, документальні повісті, оповідання, п’єса про трагічні події на Чорнобильській АЕС в квітні 1986 року.



Чернобыльский репортаж : фотоальбом. – М. : Планета, 1988. – 320 с. – фотоіл.
     Фотознімки фотокореспондента Українського відділення АПН Ігоря Костіна та фотокореспондента ТАРС Валері Зуфарова, зроблені ними в небезпечних умовах високоактивних дозових навантажень, заслужили вищі професійні нагороди. На амстердамському конкурсі «Уорлд прессфото» – «Золоте око», золоту медаль конкурсу «Інтерпрессфото» в Багдаді.

Камиш Маркіян. Прогулянка в Зону. – К.: Нора- Друк, 2016. – 128 с. : іл.
     «Прогулянка в Зону (Оформляндія)» – емоційний вимір Чорнобильщини, занурення у світ нелегальних туристів-«сталкерів».
В цій книзі ви не знайдете стандартних описів Зони, нудних історичних викладок і роздумів над істинними причинами Чорнобильської аварії. Тут – погляд зсередини на явище нелегального туризму у Зону відчуження, яка є унікальною територією українського Полісся впродовж майже 30-ти років. Тут – смарагдові болота, міліцейські засідки і збиті до кривавих мозолів ноги. Тут загрозливі зливи нічної Прип’яті та світанкові чари Полісся.
Книга проілюстрована фотографіями, які зробив сам автор.

Ковалевская Л. А. Длинные руки беды: Рассказы: Для сред, и ст. шк. возраста. – К.: Вэсэлка, 1989. – 55 с.: ил.
     Розповіді відомої української журналістки про трагедію на Чорнобильській АЕС. Щирі і правдиві, вони відгукуються в душі читача співпереживанням, змушують замислитися над сенсом життя і про те великому горі, якому піддає себе людина недбалим ставленням до навколишнього світу.

Набат : Публіцистична збірка з проблем соціальної екології / упоряд.: О.П. Ракіїї, Л.П. Забродська. – К. : Молодь, 1989. – 152 с. : фотоіл.
     Проблеми екології, збереження природи, а також майбутнього людства стали одним з найактуальніших життєвих проблем сьогодення. У своїх публіцистичних статтях, науково-популярних матеріалах письменники, вчені, журналісти відверто говорять про сучасний стан навколишнього середовища в країні, наводять цифри та факти, що тривалий час замовчувалися, закликають кожного зайняти тверду громадянську позицію в справі охорони природи.



Запрошуємо Вас відвідати бібліотеку після карантину!

Книги про мистецтво. Нові надхлдження.

Нові надходження до бібліотеки.
МИСТЕЦТВО

пʼятниця, 24 квітня 2020 р.

Бібліотеки світу – Бібліотека Конгресу США

24 квітня – день заснування найбільшої бібліотеки світу – Бібліотеки Конгресу США.

Бібліотека Конгресу заснована 24 квітня 1800 року, коли президент США Джон Адамс підписав закон про перенесення столиці держави з Філадельфії до Вашингтона. Закон серед іншого містив пункт про виділення 5 000 $ (на той час вельми значна сума) «на придбання книг, які можуть знадобитися Конгресу, і створення відповідного приміщення для їхнього зберігання». У цьому ж законі також визначалися правила функціонування бібліотеки, за якими, її відвідування та доступ до ресурсів отримували лише президент та віце-президент США, члени Сенату США та Палати представників (Конгрес США). Тому бібліотека одержала назву «Бібліотека Конгресу»
Початковий фонд становив 740 книг.
Станом на травень 2014 року загальний обсяг фондів Бібліотеки нараховує понад 158 мільйонів одиниць збереження. В тому числі:
– понад 35 мільйонів каталогізованих книжок та інших друкованих матеріалів 470 мовами;
– більше 68 мільйонів рукописів;
– найбільша у Північній Америці колекція рідкісних видань, в тому числі Біблія Гутенберга (одна з трьох найкращих копій на пергаменті);
– більше 1 мільйона публікацій Федерального уряду США;
– 1 мільйон випусків газет за останні три століття;
– 33 000 томів газетних підшивок;
– 500 000 котушок мікрофільмів;
– понад 6000 назв коміксів;
– найбільша у світі колекція законодавчих матеріалів;
– 5,3 мільйони мап, в тому числі мапа 1507 року, на якій вперше використовується назва «Америка»;
– нотні видання;
– 2,9 мільйони звукозаписів;
– колекція музичних інструментів, в тому числі скрипка Страдіварі «Беттс».

24 квітня – День пам’яті жертв геноциду вірмен.

Меморіальний комплекс Цицернакаберд
(фото: інтернет ресурс)

Саме цього дня 1915 року у Стамбулі почалися масові арешти вірменської інтелектуальної, релігійної, економічної та політичної еліти. Протягом кількох тижнів – арешти тривали до кінця травня – лише в турецькій столиці були арештовані близько 800 осіб різних політичних поглядів і професій: письменники, артисти, музиканти, вчителі, лікарі, юристи, журналісти, комерсанти, політичні та релігійні лідери. Серед них були і далекі від політики люди, а також цілком лояльні піддані Османської імперії. Жодних обвинувачень арештованим не висувалося. До кінця літа мало хто з них залишився серед живих.
Загалом під час винищення загинуло близько 1,5 мільйона вірмен.
24 травня 1915 року Велика Британія, Франція та Російська імперія у спільній Декларації країн-союзниць уперше визнали вбивства вірмен злочином проти людства: «З огляду на нові злочини Туреччини проти людства і цивілізації, уряди Союзних держав публічно заявляють Високій Порті про особисту відповідальність за ці злочини всіх членів Османського уряду, а також тих їхніх агентів, які залучені до такої різанини».
У 50-у річницю трагедії, 24 квітня 1965 року, у столиці Вірменської РСР Єревані відбулася багатолюдна демонстрація з вимогою відновлення історичної справедливості. Демонстрація завершилася мітингом біля могили Комітаса – видатного вірменського композитора, який дивом вижив під час різанини, але розум його помутився (останні роки життя він провів у психіатричній лікарні).
Невдовзі по тому уряд республіки ухвалив постанову про спорудження в Єревані меморіалу жертв.
У 1988 році Верховна Рада Вірменської РСР ухвалила «Закон про засудження геноциду вірмен 1915 року», згідно з яким 24 квітня оголошено Днем пам’яти жертв геноциду.
У 2015 році Європарламент оголосив 24 квітня європейським Днем пам’яти жертв геноциду вірмен в Османській імперії.
Геноцид вірмен визнаний багатьма державами світу, а також окремими провінціями та регіонами.
Сучасна Туреччина на державному рівні заперечує геноцид вірмен.

100 років. Дмитро Білоус


середа, 22 квітня 2020 р.

Шарлотта Бронте

Бібліосвіт №1, 2020


Шановні користувачі, друзі, колеги, гості нашої сторінки!

Запрошуємо вас переглянути бібліотечну газету «Бібліосвіт».
Саме під такою назвою один раз на два місяці буде виходити наше видання. Впевнені, що вам буде цікаво знати, чим живуть публічні бібліотеки Дніпровського району, зокрема, комунального закладу «Дніпровська центральна районна бібліотека».
Ми плануємо розміщувати на сторінках нашого видання цікаву інформацію про проєкти, події та заходи, що відбулися в бібліотеках, про нові книги. Також будемо писати про вас, наших читачів.
Запрошуємо всіх бажаючих до співпраці, обговорення змісту наступних номерів.
Свої побажання та зауваження ви можете надсилати на електронну адресу бібліотеки: drcbs@i.ua

Переглянути газету «Бібліосвіт» № 1 Ви зможете за посиланням: https://kzdcrb2014.blogspot.com/p/blog-page_22.html


22 квітня – День Землі.


Сторінка календаря
22 квітня – День Землі.

Вперше як міжнародна подія відзначався у 1990 році. Знаменує початок довготермінових зусиль у вирішенні глобальних проблем, пов’язаних із охороною навколишнього середовища. Проводиться за ініціативи США, де традиційно відзначається щорічно з 1970 року.
У 1971 році ООН прийняла декларацію «Прокламація Дня Землі», яка дала новий статус святу – міжнародний і позначила значимість будь-яких заходів, спрямованих на вирішення екологічних проблем, залучення підростаючого покоління до екологічного виховання.
День Землі – це день нагадування про страшні екологічні катастрофи та запобігання незворотним наслідкам діяльності людини, яка загрожує самому факту існування Землі. Метою проведення святкових заходів є перетворення екологічної проблематики в невід’ємну частину загальної освіти та культури. День Землі підкреслює, що дбайливе ставлення до нашої планети – справа всіх людей на Землі.
Його головна мета – спонукати діяльність людей в регіонах, містах і селищах, щоб у межах захисту навколишнього середовища вони зробили що-небудь конкретне.

вівторок, 21 квітня 2020 р.

Новинки для дітей. Світовий бестселер.

Коти-Вояки – серія пригодницьких романів-фентезі для підлітків. У центрі сюжету – клани диких котів, які потрапляють у неймовірні пригоди, намагаючись захистити свою територію і своє життя. За їхніми пригодами стежить вже не одне покоління дітей та підлітків.
Серія створена в 2001 році британськими письменницями під загальним псевдонімом Ерін Гантер. Оригінальна серія складається з майже 40 книг: серія розділена на п’ять циклів, в кожному з яких по шість книг.
При перекладі тексту українською для опису загального устрою котячих кланів та громадянства їх членів була використана термінологія Національної скаутської організації України «Пласт».

Чотири Клани котів. Чотири потужні стихії. Чотири армії вояків, що живуть за законами честі та братерства. Приєднуйся до них, пригоди починаються!

Ерін Гантер. Вогонь і крига. – Харків : АССА, 2019. – 334 с. – (Коти-вояки. Пророцтва починаються ; кн. 2).
    Це друга книга серії про Котів-вояк. Цього разу домашній котик Рудько, а тепер добре знаний Вогнесерд з другом Сіросмугом вирушає на пошуки вигнаного зі своїх земель Вітряного клану. Але проблеми падають на нього одна за одною. Він стає учителем, та і його друг Сіросмуг закохується в кішку з іншого клану, що суворо заборонено. Ворожість до нього все зростає, інші коти не до кінця можуть його прийняти за свого, тому він все більше віддається до роздумів минулого життя, бо зараз його оточує байдужість та непорозуміння.


Ерін Гантер. Ліс таємниць. – Харків : АССА, 2019. – 334 с. – (Коти-вояки. Пророцтва починаються ; кн. 3).
    Третя книга серії про Котів-вояк триває! Цього разу домашній котик Рудько, а тепер добре знаний Вогнесерд намагається викрити страшні таємниці воєводи Громового Клану. І от він з друзями йдуть до омріяної мети, але не все так просто. На їх шлягу купа небезпек та несподіваних поворотів подій. Можливо не треба сунути носа куди не слід? Бо прадавній ліс приховує купу таємниць…



Ерін Гантер. Здіймається буря. – Харків : АССА, 2019. – 333 с. – (Коти-вояки. Пророцтва починаються ; кн. 4).
    ...Одного разу в темному-темному лісі маленьке руде кошеня зустрілося з дикими могутніми бойовими котами. Ця несподівана зустріч стала початком неймовірних пригод.
    Четверта книга серії світового бестселера «Коти-вояки». Вогнесерд став воєводою, але далеко не всі коти у захваті від цього. У Клані вже починають ходити чутки про те, що його воєводство стане передвісником жахливих подій. Як тут не позбутися віри у власні сили? До того ж, Вогнесерд залишився без підтримки найкращого друга, без порад мудрого вчителя, а власний учень зрадив його і зник у світі Двоногів. Але найбільше випробування ще попереду: у диких лісових хащах зачаївся давній ворог, який палає жагою помсти.
  

Ерін Гантер. Світанок. – Харків : АССА, 2019. – 350 с. – (Коти-вояки. Нове пророцтво ; кн. 3).
   Повернувшись до лісу, обрані коти мають переконати Клани об’єднатись і вирушити на пошуки нової домівки. Але як це зробити, якщо ніхто не знає, куди саме треба йти і що чекає попереду? Хіба довіряться досвідчені провідники словам юних котів і борсучих? Небезпека вже зовсім поруч, і у знесилених, голодних Кланів обмаль часу. А Зореклан чомусь мовчить і не дає їм більше жодного знаку...



Ерін Гантер. Таємниці Кланів : путівник по серії. – Харків : АССА, 2019. – 176 с. : іл. – (Коти-вояки). (Спеціальне видання)
     Коти-вояки розкривають свої найприхованіші таємниці! На сторінках путівника вони пояснюють, як і коли виникли лісові Клани, знайомлять із легендарними провідниками та медикотами, влаштовують екскурсію найпотаємнішими куточками власних домівок і розказують про те, чого ніколи і нікому не розповідали. Міфи та щирі зізнання, пророцтва і вояцькі закони, бойові прийоми та містична сила – це все світ котів-вояків, сповнений пригод і захоплюючих подорожей.



Ерін Гантер. Шлях Вогнезора. – Харків : АССА, 2019. – 526 с. – (Коти-вояки). (Спеціальне видання)
    Після жорстокої битви із Кривавим Кланом минула вже не одна повня, і в лісі нарешті запанували мир та спокій. Вогнезір із головою поринає у провідництво і робить усе можливе, щоб зміцнити Громовий Клан. Але несподівано в його життя вриваються тіні минулого. Загадкові примарні коти не дають йому спокою ні вдень, ні вночі. Про що вони благають? Куди кличуть? Аби дізнатися правду, Вогнезір має вирушити в небезпечну подорож, яка переверне з лап на голову не тільки його власне життя, але й життя усіх лісових Кланів.


Запрошуємо Вас відвідати бібліотеку після карантину!

Крилаті вислови Григорія Сковороди

Часто у соцмережах ми публікуємо крилаті вислови й цитати відомих іноземців. Та зараз хочеться згадати, що в українській історії також було чимало видатних постатей. Одним з таких є філософ Григорій Савич Сковорода, крилаті вислови та цитати якого не втрачають своєї актуальності вже понад століття. 

Крилаті вислови Григорія Сковороди
1. Не за обличчя судіть, а за серце.
2. Як ліки не завжди приємні, так і істина буває сувора.
3. Хто соромиться визнати недоліки свої, той з часом безсоромно виправдовуватиме своє невігластво, яке є найбільшою вадою.
4. Хто добре запалився, той добре почав, а добре почати – це наполовину завершити.
5. Ти не можеш віднайти жодного друга, не нашукавши разом з ним і двох-трьох ворогів.
6. Ні про що не турбуватись, ні за чим не турбуватись – значить, не жити, а бути мертвим, адже турбота – рух душі, а життя – се рух.
7. Якщо любиш прибуток, шукай його пристойним шляхом. Тисяча на те перед тобою благословенних ремесел. 
8. Не той дурний, хто не знає… але той, хто знати не хоче.
9. Як хто посіє в юності, так пожне в старості.
10. Роби те, до чого народжений, будь справедливий і миролюбний громадянин, і досить із тебе.
11. Чи не дивина, що один у багатстві бідний, а інший у бідності багатий?
12. Хіба може говорити про біле той, котрому невідоме, що таке чорне?
13. Не шукай щастя за морем.
14. Визначай смак не за шкаралупою, а за ядром.
15. Як нерозумно випрохувати те, чого можеш сам досягти.