пʼятниця, 22 травня 2020 р.

ЛІтературні новинки. Ред’ярд Кіплінг.

Ред’ярд Кіплінг 
(1865-1936), 
англійський поет і прозаїк. 
 Світову популярність здобув завдяки поезій про британських солдатів, що перебувають на службі  в колоніях, та пригодницьким оповіданням, що стали класикою дитячої  та підліткової літератури. Його вважали «співцем британського  імперіалізму», проте він не відкидав  культурну цінність  поневолених народів. 

Кіплінг, Ред’ярд. Кім. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2019. – 255 с. : іл. 
   Роман Ред’ярда Кіплінґа «Кім» вважається вершиною його творчого доробку. Загадкова і незбагненна Індія, яка постає на сторінках роману вибуховою сумішшю культур, народів та віросповідань, захоплює читача своєю красою і потворністю, а головний герой – хлопчак Кім – проводить читача у найпотаємніші її закамарки. З’явившись на межі 19 та 20 століть, «Кім» започаткував цілий жанр «шпигунського роману». Відтак читач, разом із Кімом, може сам стати учасником потаємної і непримиренної боротьби британських та російських спецслужб за вплив у Азії – частини Великої Гри. Не даремно «Гра Кіма», яку читач може знайти на форзаці книжки, здавна була частиною вишколу скаутів по всьому світі, у тому числі й українських пластунів.

Кіплінг, Редьярд. Як вигадали абетку : для мол. шк. віку. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2018. – 24 с. : іл. – (Тафі і Тегумай).
       Це вже друга зі знаменитих «Таких собі казок» Ред’ярда Кіплінґа, у якій юні читачі знайомляться з чудовою печерною родиною – Теґумаєм, Тешумай і їхньою донею Тафі. Цього разу непосидючій дівчинці та її неймовірному татові доведеться вигадувати абетку – всі-всі літери нашого алфавіту! Саме ці печерні люди вирішили, що «о» буде кругла, як яйце, а «у» – схожа на короповий хвіст. А на що подібні інші літери, які ми всі щодня читаємо і пишемо? Про це можна дізнатися лише з нової кумедної та вигадливої казки Ред’ярда Кіплінґа.














Немає коментарів:

Дописати коментар