пʼятницю, 2 жовтня 2020 р.

В бібліотеках району. Районна дитяча бібліотека.


В бібліотеках району.
Районна дитяча бібліотека, м. Підгородне.

30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек, тож до цієї дати хочемо познайомити наших читачів із історією нашої бібліотеки.
Історія бібліотеки на території м. Підгородне сягає в далеке минуле. За спогадами колишнього завідуючого підгородненським клубом Федора Бабенка на місці нинішнього продуктового магазину, біля Підстанції, було відкрито сільбуд. У 1927 році під час репетиції драмгуртка хтось підпалив сільбуд. Будівля згоріла, встигли винести і врятувати піаніно. У тому ж 1927 році приміщення було побудовано і наша молодь села всіляко допомагала у будівництві закладу культури. Зал клубу уміщував 500 місць для глядачів, була типова театральна глибока сцена і дві кімнати з залом для читання – для роботи бібліотеки.
Завідуючою клубною бібліотекою була дружина директора школи Петренко Євгенія Ісаївна, за фахом учителька історії. Підгороднянський заклад культури знаходився на вулиці Набережній.
У 1941 році сільський клуб був зруйнований фашистами, у нього влучила бомба, на подвір’ї загинула дівчинка, на прізвище Потягайло. Федір Бабенко переніс декілька сот книжок до себе на подвір’я, оскільки жив недалеко.
З 1946 по 1952 рік бібліотека працювала у хаті Федора Бабенка. Виконком селищної ради щороку виділяв кошти на придбання нових видань.
У 1952 році було вирішено перевести бібліотеку до іншої оселі у хату до Олени Ганжі на вулиці Радянській (нині Державній). Жінка була швачкою, але виконувала функцію бібліотекаря і отримувала за це зарплату.
Коли Євдокія Таран вирішила перевести книжковий фонд з вулиці Шмідта до Підгородного, вирішили будувати приміщення для бібліотеки. За рахунок колгоспу для будівництва нового приміщення було закуплено «фінський» будинок вартістю 27 тис. карбованців.
Восени 1954 року будівництво бібліотеки на вулиці Кооперативній, що у Підгородному, закінчилось. Так у Підгородному з’явилась Районна бібліотека.
Тож в минулому (2019) році ми святкували 65-ту річницю з дня будівництва приміщення для бібліотеки. Колишня завідуюча бібліотекою Солодка Надія Харитонівна (Поліч) була завідуючою бібліотекою з 1954 по 1965 рік.






Немає коментарів:

Дописати коментар